iData Vize | Vfs Global | Tls Contact | Visalia Global | Bls İnternational

Ankara Vize Merkezi
Gaziantep Vize
İzmir Vize Merkezi

Amerika Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri

Amerika Birleşik Devletleri Amerika/Amerikan/USA/ABD Vizesi Hakkında Genel Bilgi için özellikle önemli iki ana başlık sunmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri Amerika topraklarına girme talebinde bulunan yabancı uyruklu vatandaşların uygulaması gereken prosedürlerden biri en fazla 6 ay kısa süreli olan; Amerika Turistik Vize, Amerika Aile Ziyareti Vizesi, Amerika Öğrenci Vizesi, Amerika Ticari Vize ve Amerika Eğitim Vizesi ziyaretler için Amerika Göçmen Olmayan Vizesine başvuru yapabildikleri gibi uzun sürecek seyahatler için de Amerika Göçmen Vizesi başvurusu yapabilmektedir.

Ancak Amerika seyahat amacına göre farklılık gösteren 185 vize kategorisi bulunmaktadır. Ayrıca sürekli olarak düzenli seyahat yapacaklar için süresiz vize uygulaması da 10 yılla sınırlandırılmıştır.

Amerika Vizesi Gerekli Evrak ve Belge Listesi

Amerika Vizesi Genel Evrak Listesi

Pasaport-Amerika Büyükelçiliği’nden istenilen vizenin bitiş tarihinde en 6 ay sonrasına kadar geçerlilik tarihi olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı ve en az iki sayfası boş olmalıdır. Evlilik, boşanma vb. durumlarda soyadı değişikliği varsa ve bu pasaportta değişmemişse pasaport kabul edilemez.

Biometrik Fotoğraf-Biometrik özelliklere uygun olarak çekilmiş , rötuş yapılmamış, beyaz fonlu, 5,5*,5*5 ebatlarında olmak üzere tüm yüzün net göründüğü 2 adet fotoğraf hazırlanmalıdır.

Uçak veya tur organizasyonlarının rezervasyonları sunulmalıdır, vizenin istenildiği tarihleri kapsayacak şekilde rezervasyonlar yapılmalıdır.

Konaklama Belgeleri

Amerika’da kalınacak tarihler aralığında yapılmış otel rezervasyonu sunulmalıdır.

Banka Hesap Dökümü-Son 3 ayın banka hesap hareketlerini gösteren banka hesap dökümü sunulmalıdır.

Nüfus Kayıt Örneği-Nüfus dairelerinden alınmış anne , baba, kardeşler var ise eş ve çocukları gösteren düşünceler kısmı yazılı olarak alınmış olan kaşeli , imzalı belge sunulmalıdır.

Ek Gelir Belgeleri-Var ise tapu , ruhsat , kira gelirleri vb. sunulmalıdır.

Seyahat Amacına ve Meslek Gruplarına Göre Evrak Listesi

Genel evrak listesine ek olarak meslek grubunuza göre ek evraklar gerekmektedir. Çalışan, emekli, ev hanımı, öğrenci, işveren veya kamu görevlisi olarak çalışanlar için detaylı evrak listesine ulaşmak ve Hollanda Vize Randevusu almak için hemen vize uzmanlarımızdan bilgi alınız.

Online Vize Başvurusu Yapın

Gerekli alanları doldurun hızlı, etkin ve sorunsuz vize almanız için vize uzmanları sizinle iletişime geçsin.

WhatsApp chat